O projektu Kontakt


Čelůstka prožil snové jaro. Ocenil Pardubice i Opavu

úterý, 12. 6. 2018 13:30 images/clanky/tomas-celustka-prozil-snove-jaro-opavu-ocenil-49.jpg

Na podzim upadl v Opavě do role náhradníka a vyrovnával se se zklamáním. Práci však šestadvacetiletý Tomáš Čelůstka nezabalil, naopak dřel, aby byl připravený na svou šanci. 

Odměna za výdrž se dostavila na jaře. Agilní bek jej strávil na hostování v Pardubicích, kde si v charakterním celku získal pevnou pozici a kvalitními výkony pomohl klubu k historickému třetímu místu.

Tento příběh stál za několik otázek, na které Tomáš ochotně odpověděl. 


Tomáši, dá se po tom průběhu první poloviny sezony říct: konec dobrý, všechno dobré?
Nevím, jestli se dá říct konec dobrý, všechno dobré, ale je pravdou, že po podzimu by mě ani ve snu nenapadlo, jaké prožiju jaro. Fotbal je zkrátka nevyzpytatelný a nikdy nemůžete vědět, co vám přinese. Jsem nakonec velice rád, jak pro mě uplynulá sezona dopadla.

S jarem jste stoprocentně spokojený?
Vždycky to může být ještě lepší, pár zápasů jsme mohli zvládnout podle mě ještě lépe, což se týká i mě osobně. Ale když se na to podívám v globálu, spokojený jsem.

Co byste vypíchl na pardubickém mužstvu, které v soutěži zazářilo?
Obrovské srdce, týmovost, soudržnost, přátelství.

Váš kmenový klub slavil postup do první ligy. Prožíval jste jej s radostí, byť jste jej nezažil přímo?
Z postupu Opavy a z toho, jak kluci celou sezonu skvěle zvládli, mám samozřejmě velkou radost. Bylo to bezpochyby zasloužené vítězství ve Fortuna národní lize a znovu se ukázalo, že se v Opavě pracuje velmi tvrdě a že tahle práce přináší své ovoce.

Na závěr ani vás nemine obligátní otázka - jak si užíváte současnou dovolenou?
Dovolenou si užívám maximálně. Už se snoubenkou Janičkou, kterou jsem požádal o ruku v minulém týdnu v turecké Antalyi. Jsem velice rád, že mi nedala košem :-)

 

Úvodní foto: Petr Hrnčíř

Další články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace