O projektu Kontakt

Statečný Tomáš Poznar si připsal klíčovou asistenci

Ve složité situaci se nevzdává a pro svůj tým pořád neúnavně pracuje. Útočník ostravského Baníku Tomáš Poznar překonal v důležitém souboji s Jihlavou (3:1) i bolest třísel a stal se jednou z klíčových postav utkání. Po jeho asistenci vstřelil vítězný gól Robert Hrubý.

Nejen tento moment rozebral devětadvacetiletý sympaťák ve svém povídání. Dozvíte se například i historku o vypadnuté čočce :-) Viz níže.

„Naše výhra přišla v pravý čas. Lidé odcházeli ze stadionu spokojení a všechno bylo super.

O soupeři jsme dostali před zápasem fantastické informace, jeho hru jsme měli zmáklou. Šlo to vidět v prvním poločase, kdy jsme na Jihlavu vlétli. Odhalili jsme její slabiny a tlačili jsme se do šancí. Jednu jsme proměnili, když Milan Baroš ukázal, že je pan střelec a z těžké pozice dal gól.

Já jsem měl také šanci, u které jsem čekal, že mi brankář (Matej Rakovan – pozn. red.) zakryje přední tyč. Měl jsem v plánu, že mu střelu lupnu na zadní, jenže on zůstal stát a jen jsem mu vyprášil rukavice…

O přestávce jsme si říkali, že budeme hrát pořád stejně, ale jak už to u nás bývá, polevili jsme. Ze závarů a standardek se Jihlava dostávala do šancí, až to vygradovalo tím, že jsme z jedné standardky obdrželi gól. To s námi otřáslo.

V dalším průběhu jsme přežili největší šanci Jihlavy, kdy „Fleiši“ (Jiří Fleišman – pozn. red.) zalehl balon na lajně.

Tohle štěstí, které při nás stálo, jsme potřebovali.

Pak přišla nevinná standardka, kdy jsem „Fleišimu“ ukazoval, kam bych chtěl míč. On mě viděl a balon dal tam, kam jsem plánoval. Všiml jsem si, že jsme se trochu rozdělili, tak jsem zahrál do prostoru, kde by měli být mojí spoluhráči. Vyšlo to na Roberta Hrubého.

Robert skvěle trefil balon a z těžké pozice vyčaroval krásný fotbalový moment. Tím pádem jsem asistoval u vítězného gólu.

Jak to u gólu někdy bývá, že střelec děkuje „asistentovi“ za skvěle nachystaný míč, tak já musím spíš poděkovat střelci, že z mé nahrávky vykouzlil gól. Je to asi jedna z nejhnusnějších asistencí, co fotbal spatřil :-)

Robert jak je skromný, tak mi taky děkoval, že jsem mu balon krásně dal. Ale já moc dobře vím, že to není pravda. Měl strašně těžkou pozici. A jen díky tomu, že ji zvládl excelentně, tak nás poslal do vedení.

Po vstřelené brance jsme se dostali na koně a zase jsme byli ten Baník z prvního poločasu. Přidali jsme ještě jeden gól a po výsledku 3:1 jsme se konečně mohli radovat z vítězství.

Byli jsme šťastní.

Také jsme cítili, jak jsou rádi všichni kolem – trenéři, majitelé, fanoušci… Bylo to pro nás pěkné je takhle vidět.

V cestě za záchranou jsme však udělali jen první krok. Pořád nás čeká hodně zápasů, které musíme zvládnout, abychom se vyhrabali z posledního místa.

Nejbližší duel nás čeká ve středu s Plzní, který hrát nebudu, neboť jsem v Baníku na hostování právě z Plzně. Nicméně už v zápase s Jihlavou mě začala táhnout moje neoblíbená třísla. Hodně jsem je cítil v prvním poločase a ve druhé půli se to jen stupňovalo. Trenérovi jsem ale říkal, že vydržím, co to půjde. Nakonec jsem zůstal na hřišti do 75. minuty, za což jsem byl rád.

Ze zápasu jsem měl dobrý pocit.

Přihodila se mi i jedna momentka, kdy mi vypadla čočka. Hned jsem ji objevil a rozhodčí Radek Příhoda mi říkal, ať si ji jdu v pohodě nasadit na střídačku. Naštěstí jsem ji hned nahodil a ani jsem nepociťoval pálení od písku, kterého máme na hřišti hodně. Takže to byla taková náhodička a v dané situaci šťastný moment, protože jinak bych byl asi úplně slepý :-)“

Úvodní foto: FC Baník Ostrava/Petr Kotala