O projektu Kontakt


Splněný sen! Zlámal si zahraje na Britských ostrovech

středa, 30. 5. 2018 17:00 images/clanky/splneny-sen!-zlamal-si-zahraje-na-britskych-ostrovech-45.jpg

Odměna za pracovitost a příkladný přístup si opět našla svůj cíl. Brankář Zdeněk Zlámal se po tureckém angažmá v Alanyasporu postupně dostával ve Zlíně do formy, až si vysloužil další zahraniční příležitost! Od nové sezony bude působit ve skotském Heart of Midlothian FC. „Bylo mým dlouhodobým snem zahrát si na Britských ostrovech a jsem velmi nadšený, že se připojuji k Heart,“ přiznal pro klubový web.

Klub z hlavního města Skotska - Edinburghu - skončil v uplynulé sezoně nejvyšší soutěže na šestém místě. V minulosti jeho dres oblékali také Michal Pospíšil, Roman Bednář, Luděk Stracený a Rudolf Skácel. 

Dvaatřicetiletý Zlámal tedy bude pátým českým zástupcem v tradičním klubu, přičemž jednu zkušenost se svým novým domovem už má. V Poháru UEFA (dnes Evropská liga) v roce 2006, kdy patřil Spartě, sledoval v Heart jako brankářská trojka výhru Sparty 2:0.

„Tehdy jsem byl velmi mladý, takže jsem nehrál. Ale byla to moje první zkušenost s evropským pohárem a velmi dobře si ji pamatuji. Vzpomínám si na skvělé fanoušky,“ vybavil si ctižádostivý gólman.

Po štacích v Itálii, ve Španělsku a v Turecku pozná Zdeněk Zlámal ve svém fotbalovém životě čtvrtou zahraniční zemi. V momentě, kdy už to nečekal, si splní sen na Britských ostrovech. 

Je to další z krásných příběhů, které sport a aktéři v něm přinášejí.

 

P.S. Originální ohlasy Zdeňka Zlámala přinesu v následujících dnech.

Další články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace