O projektu Kontakt


Skotské pozdravy „ZZ“: O srandě v kabině a golfovém ráji

středa, 4. 7. 2018 10:00 images/clanky/skotske-pozdravy-zz-„je-tu-sranda-podobna-cesku“-56.jpg

Vážení čtenáři, 

brankář Zdeněk Zlámal se už vesele sžívá s angažmá v Heart of Midlothian FC, a tak je ideální čas představit Vám novou rubriku „Skotské pozdravy Zdeňka Zlámala“. V jejím rámci se můžete těšit na originální zápisky, ve kterých Vám sympatický gólman bude představovat zajímavosti kolem fotbalu a života ve Skotsku a referovat, co během měsíce zažil. 

Výjimku tvoří jen úvodní díl, který má formu spíše prvních dojmů. Přesto věříme, že si jej rádi přečtete :-)

Bobby, máš slovo.  


Milí fanoušci,

poprvé Vás zdravím ze Skotska, které je zatím zalité sluncem :-) Nejen proto jsem tu velmi spokojený. Trenér Craig Levein a lidé kolem klubu jsou super, jsou moc sympatičtí a se vším se snaží pomoct. Taktéž spoluhráči jsou fajn, takže mé úvodní dojmy jsou opravdu výborné. Navíc je tu sranda, která je podobná jako v Česku :-) 

Z tréninkového hlediska byl první týden docela dost náročný. Hodně jsme běhali, hned první den jsme absolvovali šestkrát dva kilometry, přičemž pauza mezi dvěma kilometry byla jen asi minutu. Teď už je to za námi, už pracujeme s balonem a více se věnujeme taktice. Včera jsme hráli také první přátelský zápas, ale bohužel jsem jej musel vynechat. Poslední běžecký trénink v minulém týdnu jsme měli na pláži v dunách, kde to bylo nahoru a dolů, a jak jsem běžel dolů, lehce jsem si zvrtl kotník. Trošku mě bolí. Nicméně není to nic vážného, takže o víkendu, kdy máme další zápas, bych už třeba mohl nastoupit.   

Zároveň se teď nacházíme na třídenním soustředění v St Andrews, což je místo, kde se hraje British Open a je tady jedno z nejlepších golfových hřišť ve Velké Británii. Máme super ubytování, v deskách jsou tu napsaní všichni vítězové British Open včetně Tigera Woodse, Roryho McIlroye a dalších hvězd. Takovému Lukáši Železníkovi nebo Pepovi Hnaníčkovi, mým bývalým spoluhráčům ze Zlína, by se tady líbilo. Jsou to golfoví nadšenci :-)

Jak už jsem také zmínil, zatím si užívám i pěkného počasí. Svítí slunce, vítr nefouká, takže všechno je v pohodě a země je krásná. Uvidíme, co budu říkat při povídání na podzim, až tu bude každý den pršet, bude pod mrakem a měsíc nespatřím slunce...:-)

Zdraví

Zdeněk Zlámal

 

Úvodní foto: www.heartsfc.co.uk; upraveno

Další články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace