O projektu Kontakt


Report: Michal Sadílek zažil Superpohár s Feyenoordem

neděle, 5. 8. 2018 20:00 images/clanky/report-michal-sadilek-zazil-superpohar-s-feyenoordem-68.jpg

Michal Sadílek si pověsil další zážitkový korálek na šňůrku krásných momentů v PSV Eindhoven. Trenér A-týmu Mark van Bommel jej nominoval na soupisku pro Superpohár s Feyenoordem Rotterdam, což znamená, že devatenáctiletý odchovanec Slovácka byl zároveň ve hře o velkou trofej. 

Nakonec chyběl malý kousek. Po bezbrankové remíze a vítězství 6:5 v penaltovém rozstřelu se z poháru radovali hráči Feyenoordu. Nic to ale nezměnilo na tom, že dojmy Michala Sadílka, který čerpal cenné zkušenosti z lavičky, byly velmi silné.

Níže si je můžete přečíst a v příloze jsou doplněny i exkluzivními fotografiemi.


Superpohár jsem si moc užil. Už jenom když jsem nastupoval na rozcvičku, tak jsem se rozhlédl po celém stadionu a říkal jsem si, že je to něco neuvěřitelného, co teď prožívám. Je to pro mě velká zkušenost být u takových zápasů.

Stadion byl na utkání úplně plný. Přijelo i šest tisíc fanoušků Feyenoordu (možná i víc) a atmosféra byla neskutečná. Opravdu jsem si to užil a je jen škoda, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce. Mohl jsem si připsat první trofej u dospělého mužstva a i pro nás jako pro tým to mohl být super začátek sezony. Přípravu jsme zvládli velmi dobře.

Penaltový rozstřel pamatuji s van Bommelem jeden, měli jsme jej v devatenáctce ve finále Otten Cupu. Taky to bylo na začátku sezony, kdy u našeho týmu začínal, a prohráli jsme s Interem Milán. Teď to byly jeho první penalty u áčka, v Superpoháru, a rovněž jsme to nezvládli. Chci věřit tomu, že je to náhoda a ne že by van Bommel v těchto situacích přinášel smůlu...

V zápase jsme navíc podle mě vstřelili regulérní gól, avšak videorozhodčí jej neuznal. Pak jsme měli v penaltách na noze mečbol, ale ten jsme neproměnili. Feyenoord následně dokonal výhru.

Co se týče ještě mého dalšího programu, bude teprve jasno. Dnes jsem trénoval s áčkem a uvidíme, co přinese příští týden. Podle mě bych mohl jít na generálku juniorky proti saúdskoarabskému Al-Nassr, ale uvidíme :-)

 

Fotografie: zaslány Michalem Sadílkem (zdroj: PSV Eindhoven)

Další články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace