O projektu Kontakt


Preview: Železník, Daníček kapitáni, Poznar opět doma

pátek, 20. 7. 2018 11:00 images/clanky/preview-zeleznik-danicek-kapitani-poznar-opet-doma-60.jpg

Emoce, fotbalové parády, příběhy, zážitky… Milovníci fotbalu se znovu dočkají. Dnes startují dvě nejvyšší soutěže v Česku, které, ač s tím mnozí nesouhlasí, mají co nabídnout.

Já se těším, co vy? :-)

Zajímavé bude sledovat už jen to, jak se osvědčí nový model první ligy, který přinese více zápasů a ruku v ruce s tím závěrečné boje ve skupinách o titul, evropské poháry i záchranu. Očekávání tradičně přináší také škatulata v jednotlivých klubech, takže namátkou si lze vybrat jako bod zájmu Benjamina Tetteha ve Spartě, Alexandra Balutu ve Slavii, Davise Ikauniekse v Jablonci či Václava Pilaře v Olomouci.

V souvislosti se stránkami Fotbalisté Exkluzivně bude ale hlavně zajímavé, jak se povede hráčům, kteří zde pro Vás vyprávějí. Některé z nich také neminuly přesuny, což sebou přineslo, že vznikla dvojice ze Zlína (Lukáš Železník, Tomáš Poznar), dvojice z Opavy (Jan Řezníček, Václav Jurečka) a ve druhé lize dvojice z Pardubic (Martin Šejvl, Tomáš Čelůstka). Doplňuje je zástupce Slovácka Vlastimil Daníček.

Aby Váš přehled o hráčích byl komplexní, připravil jsem ke každému z nich krátké preview s několika střípky. Mezi zajímavosti patří, že Lukáš Železník se stal ve Zlíně opět kapitánem a Martin Šejvl převzal v Pardubicích roli pokladníka po Honzovi Řezníčkovi, který si bude plnit ligový sen.

Držme hráčům pěsti.


Lukáš Železník (28 let, Fastav Zlín)

Od loňského léta, kdy se vrátil do zlínského klubu, čelí Lukáš Železník nepřízni vlastních fanoušků. Nemohou stále vstřebat jeho dřívější odchod do Slavie a mají pocit, že pro tým nemá přínos. Jenže faktem je, že v sešívaném dresu si ošklivě poranil kotník, potýká se i s dalšími zraněními, které brzdí jeho práci, a minulou sezonu měl jen minimální důvěru trenérů. Za těchto okolností je složité opět sázet každý druhý zápas gól. Přístup má rozený bojovník z Neubuze stále stejný, pro fotbal by se rozdal a věří, že v letošní sezoně prožije více radosti. Pomoct by mu v tom měl i návrat parťáka Tomáše Poznara, se kterým na podzim 2015 vytvořil úderné útočné duo - dohromady oba vstřelili 13 branek. 

Další paralelou k tehdejšímu období je, že zlínský odchovanec opět bude kapitánem mužstva. Volbu určil nový trenér ševců Michal Bílek.  

Tomáš Poznar (29 let, Fastav Zlín)

Dal by se z velké části kopírovat text od Lukáše Železníka. Tomáš Poznar se vrací formou hostování do Zlína nyní, po štacích v Plzni a v Ostravě, a rovněž to nemá u fanoušků jednoduché. Profesionalismus hráče a tvrdá práce nejsou tolik vidět, nejsou u lidí v kurzu, všichni od fotbalisty chtějí góly. Ctižádostivému útočníkovi produktivita chybí, sám to ví, avšak není spravedlivé jej hodnotit jen z tohoto úhlu. Rodná půda a obnovená spolupráce s parťákem snad vášnivému čtenáři pomohou. 

Vlastimil Daníček (27 let, 1. FC Slovácko)

Pro svou dřinu další vzor pro mládež, opět kousal peprnou přípravu trenéra Michala Korduly. Pracovitost ale k Vlastimilu Daníčkovi skutečně patří, takže žádný problém a do sezony jde dobře naladěný. Na rukávu bude mít znovu kapitánskou pásku, se kterou dovedl mužstvo na jaře k záchraně.

Jan Řezníček (25 let, SFC Opava)

Honza Řezníček prožívá se startem sezony velký příběh. Z Pardubic, kde byl celou kariéru, přestoupil v červnu do Opavy, v jejímž dresu by si měl zahrát vysněnou první ligu. V novém klubu trávil letní přípravu s elánem, několikrát dal najevo, jak je nadšený ze zázemí i z týmu. Paradoxní je, že hned první kolo se SFC představí na Spartě, které se u Řezníčků vždycky fandilo. 

Václav Jurečka (24 let, SFC Opava)

Také Václava Jurečku čeká v Opavě ligová premiéra, v tomto případě z pozice odchovance klubu. Dle svých slov se těší na ligové prostředí a úplně nejvíc je zvědavý na porovnání úrovně mezi první a druhou ligou. V předsezonních přípravách zařadil fotbalový dříč do svého repertoáru i CrossFit, neboť klade velký důraz na fyzickou připravenost.

Martin Šejvl (26 let, FK Pardubice)

Šikovný obránce, který neustále pracuje na svém rozvoji, načne sedmou druholigovou sezonu v dresu Pardubic. Nyní patří mezi hlavní opory mužstva, které jde do boje po krásné třetí příčce v minulém ročníku. Perličkou je, že po odchodu parťáka Honzy Řezníčka převzal Martin Šejvl roli týmového pokladníka. 

Tomáš Čelůstka (27 let, FK Pardubice)

Zlínský rodák začíná kandidovat na fotbalového smolaře. Po letech dřiny a na psychiku několika náročných situací se ocitl na dosah svého snu, avšak nakonec si na první ligu zase bude muset počkat. Po jarním hostování v Pardubicích odstartoval přípravu s Opavou, jenže v jejím průběhu mu bylo oznámeno, že si může hledat nové angažmá. Následovala vlna jednání a ve finále přestup do Pardubic. Zde se bude snažit navázat na předchozí výborné výkony.

 

Úvodní foto: Jako kapitán slavil Lukáš Železník před dvěma lety osm ligových branek. Nyní dostal pásku ve Zlíně znovu (zdroj: archiv Lukáše Železníka)

Další články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace