O projektu Kontakt


„Jak v Bundeslize.“ Tomáš Poznar zažil oslavu fotbalu

pondělí, 30. 4. 2018 10:00 images/clanky/poznar-zazil-oslavu-fotbalu-citil-se-jak-v-bundeslize-36.jpg

Kdo z milovníků fotbalu viděl sobotní šlágr Baníku Ostrava se Spartou (3:2) u televizní obrazovky, musel ucítit alespoň určitou emoční rýhu. Vyprodaný stadion, mimořádná kulisa a rozhodnutí v závěru z hlavy Milana Baroše. Ikony Baníku, která nikdy neporazila Spartu, a teď se jí to povedlo v té sportovně nejdůležitější chvíli.

A co teprve pak přímý aktér tohoto nádherného příběhu a uchvacujícího utkání? 

Ten je zážitků a emocí plný dva dny, jak přiznal útočník Tomáš Poznar. Máme štěstí, že jej tady máme a že nám zprostředkoval krásné povídání.

Přinejmenším pro příznivce hezkých příběhů a silných emocí je o co stát :-) 

Příjemnou zábavu.


„V Ostravě to šumělo celý týden, vědělo se, že přijede Sparta, největší rival. Že je nenávist ale až tak velká, to jsem si neuměl představit.

Fanoušci nám už před zápasem s Bohemkou říkali: „Jo hoši, zvládneme Bohemku.“ Nebo třeba: „Olomouc? Ta bude těžká…“ Ale hned každý druhý řekl: „Sparta? To je povinnost!“

Tady to tak fakt je, že lidé chtějí Spartu strašně porazit a dost důkladně to na nás přenesli.

Den před zápasem byl za námi i Jarek Nohavica. Pobavil kabinu a za záchranu slíbil uzavřený koncert pro rodinné příslušníky a kamarády hráčů. Je to obrovský srdcař Baníku a velký borec!

Z hráčů tým nejvíc hecoval „Bary“ (Milan Baroš) jako ryzí baníkovec. Spartu nikdy neporazil a evidentně to chtěl zlomit.

O zápas byl ohromný zájem. Za mnou jeli dokonce i kluci ze Zlína, kteří si lístky zamluvili čtrnáct dnů dopředu. Další zájemce jsem už nemohl uspokojit, protože vstupenky byly rozebrané. Na základě toho se vědělo, že utkání bude vyprodané, ale že bude panovat až tak bouřlivá a úchvatná atmosféra? To jsem nečekal.

Když člověk už hodinu a půl před zápasem viděl, kolik je všude lidí, tak mu to ani hlava nebrala... Bylo to jak někde v Bundeslize, kultura zápasu byla úplně jiná. Fascinovalo mě, že fanoušci začali zpívat chorály a fandit už když jsme přicházeli na rozcvičku. Bylo to neskutečné.

Fanoušci nás pak mohutně podporovali i během celého utkání, až musím říct, že jsem takový zápas ještě nezažil…

 

„Na stadionu jsem znovu viděl spoustu úsměvů.“

 

Věděl jsem, že v takové atmosféře má člověk plno sil a najednou může být všude. Také se někdy přihodí, že se člověk nechtěné dopustí nějaké technické chyby nebo zbytečně odkopne balon. To se prostě stává v zápasech, kdy je trošičku přemotivovaný. Nicméně utkání se nám povedlo, dali jsme tři krásné góly a nechyběly tomu emoce.

Mohl jsem to být já, kdo zápas rozhodne, avšak svou šanci jsem neproměnil. Trochu mě to mrzelo, ale fotbalový bůh to asi napsal tak, že vítězný gól má dát ten nejpovolanější baníkovec: Milan Baroš „Král“.

Jakmile branku vstřelil, byl jsem strašně šťastný. Přiznám se, že jsem byl šťastnější, než kdybych ten gól dal sám, protože to bylo tak krásné, tak emotivní zažít tento moment, že to ani nejde popsat. A ještě když jsem viděl při děkovačce, jak za ním jdou ti dva jeho synáčkové a fandí baníkovské popěvky… Nádhera, bylo to velké a moc pěkné!

Vítězství jsem si náramně užil, na stadionu jsem znovu viděl spoustu úsměvů. Samozřejmě, naše situace je pořád ještě vážná, ale z toho nejhlubšího dna, kdy jsme měli dvanáct bodů, jsme se vyhrabali a teď jsme hodně blízko k tomu, abychom naplnili cíl. Při odchodu domů jsem potkal i pana majitele (Václav Brabec), který byl nadšený. Říkal, že si večer náramně užije. Kvůli těmto zápasům se prostě fotbal hraje. Když vidíte, jak jsou šťastní lidé, kteří mu strašně moc obětují, máte sami ohromnou radost. Navíc na utkání byla celá má rodina, tak jsem moc rád, že viděli takový památný zápas.  

Jak se říká, že není nic staršího než včerejší zápas, tak tento duel bude nezapomenutelný dlouho, dlouho, dlouho a možná bude zapsán do historie Baníku jako jeden z největších. Jsem rád, že jsem takový zápas mohl zažít, byl jsem toho plný dva dny. Ale chci říct, že v pondělí zase musíme přijít na trénink a soustředit se se stejným zápalem na další týden. Zase se musíme snažit bodovat venku. 

Takový je fotbalový život.“ 

Další články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace