O projektu Kontakt


Na slovíčko: Sadílek o zázemí PSV i velkých rivalech

pátek, 10. 8. 2018 07:00 images/clanky/na-slovicko-sadilek-o-zazemi-psv-i-velkych-rivalech-72.jpg

Na další slovíčko si čas vyhradil záložník PSV Eindhoven Michal Sadílek, který byl díky svému působení v zahraničním velkoklubu požádán, aby nám představil pár zajímavostí „zevnitř“.

Devatenáctiletý odchovanec Slovácka hovořil o rivalech PSV i o zázemí klubu, kde počet členů realizačního týmu odpovídá počtu hráčů A-mužstva…

Příjemné počtení :-)


„PSV patří v Holandsku mezi největší kluby. Samozřejmě tím největším je díky své historii a úspěchům Ajax, který vyhrál i Ligu mistrů.

PSV se pro zajímavost taky stal jednou vítězem, ale to byl ještě Pohár mistrů evropských zemí.

Hlavními rivaly PSV jsou velké kluby, to znamená právě Ajax a Feyenoord. Zápasy s nimi jsou velmi vyhrocené, a to i na mládežnické úrovni. Vždycky když jsme hráli s Ajaxem nebo s Feyenoordem, tak se stávaly potyčky. Při posledním utkání s Feyenoordem ve finále poháru devatenáctek to bylo docela nepříjemné, zápas se musel i přerušovat. Vím, že dva hráči - jeden od nás a jeden z Feyenoordu - pak dostali zákaz činnosti na dvanáct měsíců, takže to bylo docela brutální. Ale emoce k fotbalu patří.

Nikdy jsem na tohle nežehral. Naopak, když jsem viděl v české lize, jak hráli Baroš s Hovorkou, tak to jsou situace, které mě na fotbale baví. Baví mě, že není jen o pěkných akcích a chybách, ale i dalších věcech, které jej dělají tak zajímavým.

Vítězství nad Ajaxem nebo Feyenoordem si pokaždé hodně vážíme. Rivalita bývá umocněná tím, že je v klubech hodně reprezentantů, se kterými se známe i z mezinárodního fotbalu, takže je příjemné je porazit. Radost je prostě o něco větší.

Zázemí PSV můžu představit na A-týmu díky přípravě s mužstvem, a je to neuvěřitelné. Máme stejný počet členů v realizačním týmu, jako je hráčů. Starají se o nás například tři fyzioterapeuti a dva doktoři, ale také máme dva kuchaře a dvě kuchařky. Všechno je prostě po ruce a kdykoli co člověk potřebuje, ať už se to týká zranění, využití posilovny nebo fotbalových otázek na trenéra, tak může za kýmkoliv přijít.

Nebo mně se například nedávno stalo, že jsem asi nechal zapnutá světla u auta a vybila se mi baterka. Nemohl jsem nastartovat. Došel jsem na druhý den za vedoucím týmu, jestli by nemohl někomu zavolat. Hned další den moje auto stálo před tréninkovým centrem...

Vedoucí mi říkal, že byla vybitá baterka a musel ji jenom nabít, každopádně věc byla ze dne na den vyřízená. Lidé jsou tady opravdu hodně pohotoví a flexibilní, takže mám radost, že s nimi můžu pracovat, a že můžu využívat takového zázemí.“

Další články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace