O projektu Kontakt


Na slovíčko: Dříč k dříči. Daníčka inspiroval Nedvěd

pátek, 3. 8. 2018 07:00 images/clanky/na-slovicko-„nedved-me-inspiroval-profesionalismem“-65.jpg

Kapitán Slovácka Vlastimil Daníček je symbolem dřiny a profesionality. Tak jako byl během své kariéry český reprezentant Pavel Nedvěd. Nepřekvapí proto, že právě bývalý záložník Sparty, Lazia a Juventusu se stal vzorem skromného fotbalisty pocházejícího z Napajedel. 

Více si můžete přečíst v povídání Vlastimila Daníčka v rubrice „Na slovíčko“, kde na závěr přidal povedenou historku :-)


„Když jsem byl menší, tak jsem žádný vzor neměl, až potom kolem osmnácti let jsem cítil sympatie k Pavlu Nedvědovi. Jedno období jsem měl delší vlasy jako on, tak nevím, jestli to nebylo právě kvůli tomu… :-)

Teď ale vážně. Na hřišti na mě působil tak, že tam chce nechat úplně všechny síly. Byl schopný se totálně obětovat. Vedle toho nikdy neměl žádné výstupy mimo fotbal, což podle mě jen dokresluje, jaký to byl profesionál. A myslím si, že je i nadále. Pro takovou pozici v Juventusu, jakou zastává, musí být v italském fotbale obrovská persona.

Naopak v Česku mi připadá, že je trochu nedoceněný. Měli bychom ho vnímat jako třeba Argentinci Maradonu, protože ten pán získal Zlatý míč. Z individuálního hlediska je to ve fotbale vrchol. Hlavně si ale Pavel Nedvěd zaslouží ocenění díky tomu profesionalismu.

Mě osobně tím inspiroval do kariéry.  

Na vlastní oči jsem jej viděl, když se v roce 2006 loučil v Uherském Hradišti s reprezentační kariérou. Byl to moc pěkné a navíc s tím mám spojený další krásný zážitek. Na fotbale jsme byli celá rodina a ségra, které tehdy bylo asi sedmnáct let, usnula :-)) Při loučení Pavla Nedvěda usnula přímo na stadionu :-)

Doteď na to vzpomínám a ségru si pořád dobíráme, že když jde na fotbal, tak se buď něco stane, nebo usne… :-)“

 

Zdroj fotky: Dalibor Durčák

Další články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace