O projektu Kontakt


Martin Šejvl a Honza Řezníček rozdávali radost dětem

pátek, 25. 5. 2018 09:00 images/clanky/martin-sejvl-a-honza-reznicek-rozdavali-radost-detem-42.jpg

Fotbalisté Pardubic Martin Šejvl a Jan Řezníček se na dnešní závěrečný duel Fortuna národní ligy naladili sympatickým vystoupením. V úterý 22. května zastupovali klub na Dnu pardubické nemocnice, kde se po dobu dvou hodin věnovali dětem. Náramně si to užili. „Bylo to super. Dětí bylo dost, takže jsme se podepisovali o sto šest,“ uvedl pětadvacetiletý záložník Honza Řezníček. „Dělá nám to radost, že můžeme propagovat fotbal v Pardubicích a rozesmávat dětské tváře. Bylo skvělé vidět, jak si na plácku čtyři krát čtyři metry hraje asi deset kluků,“ přidal dojmy Martin Šejvl.

A protože je s dětmi vždycky sranda, došlo i na zábavné historky. „Zaujala nás například jedna holčička, která vyžadovala podpisy na čelo a nechtěla se nechat od toho odradit. Trvalo nám dost dlouho, než jsme ji přesvědčili. Nakonec se spokojila s podpisem na ruku, což se od té doby stalo hitem,“ smál se Honza Řezníček, který podobné akce plně podporuje. „Je jen dobře, že se pořádají. Rád se jich účastním, je hezké udělat dětem radost,“ vysvětlil. 

Pro šestadvacetiletého stopera Martina Šejvla šlo o první zkušenost, ale přístup má stejný. „Hodně mě to bavilo,“ podotkl.

Další radost budou oba odchovanci Pardubic rozdávat dnes, kdy klub pořádá na stadionu Pod Vinicí Dětský den s FK Pardubice. Hřebem přitom bude v 17 hodin utkání A-týmu s Olympií Praha, ve kterém může potvrdit třetí místo v tabulce, a tím se postarat o nejlepší umístění pardubického fotbalu za posledních 45 let!

„Motivace je to ohromná. Informaci, že se můžeme takhle skvěle zapsat do historie, jsme zjistili celkem nedávno a byla by velká škoda příležitost promarnit. Navíc nedávno zemřel náš bývalý masér, a současně jeden z pamětníků toho posledního úspěchu, takže by bylo skvělé tímto způsobem na něj zavzpomínat a poděkovat mu,“ poznamenal Martin Šejvl.

 

Úvodní foto: Jan Řezníček sedí vlevo, Martin Šejvl vpravo; zdroj: Facebook/Jan Řezníček

Další články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace