O projektu Kontakt

Honza Řezníček pečetil vítězství Pardubic!

Pětadvacetiletý záložník Pardubic Jan Řezníček prožil výborné 22. kolo Fortuna národní ligy, když zaznamenal druhý gól během devíti dnů! Trefil se v 82. minutě utkání ve Znojmě a pečetil tím vítězství svého týmu 3:1. Celkem má v aktuální sezoně na kontě tři branky a Pardubice se v neúplné tabulce drží na vynikající čtvrté příčce.

Níže si můžete přečíst ohlasy šikovného středopolaře k duelu ve Znojmě i ke gólovému zásahu.

„Zápas byl zvláštní tím, že hned v první čtvrthodině jsme museli dvakrát střídat kvůli zranění. Měnila se sestava, takže takový „Čelda“ (Tomáš Čelůstka) šel snad poprvé v životě na pozici stopera :-) Ale až na začátek druhé půle, kdy Znojmo vyrovnalo, jsme to zvládli velmi dobře.

Řekl bych, že po gólu na 2:1 už jsme zápas odehráli celkem zkušeně. Ten gól padl z penalty, které předcházela situace, kdy jsem nastřelil ruku soupeře. Třetí gól byl z trestného kopu z rohu vápna. Prostřelil jsem zeď mezi hlavami hráčů a gólman chytil míč zřejmě těsně za čárou. Chvíli jsem ani nevěděl, jestli to branka je, ale rozhodčí ji nakonec uznal.

Byl jsem moc rád, že jsem gól dal, protože už jsem mohl - nebo měl - jít na penaltu. Jenže jsem si nevěřil. Byla to tedy úleva, když jsme penaltu proměnili a když jsem pak ještě dal branku i sám :-)

Ve finále bych řekl, že zranění v úvodu nás semknula a výhru jsme ubojovali.“

K vítězství Pardubic přispěli výkony v obraně také Martin Šejvl a Tomáš Čelůstka.