O projektu Kontakt


„Gól si stejně počítám,“ smál se Tomáš Čelůstka

čtvrtek, 17. 5. 2018 10:00 images/clanky/gol-si-stejne-pocitam-smal-se-celustka-39.jpg

Už už se radoval, že konečně vstřelil vytoužený soutěžní gól, jenže oficiální razítko nedostal. Trefu Tomáše Čelůstky v duelu Pardubic s Českými Budějovicemi uznala sudí Adámková jako vlastní. „Po debatě s paní rozhodčí Adámkovou jsem se dozvěděl, že to byl vlastní gól. Takže střelecké trápení, které v mistrovských zápasech trvá už nějaký ten rok, jsem neprotrhl,“ zavtipkoval terminologií ofenzivních hráčů šestadvacetiletý obránce. 

Šťastná a zároveň i lehce smolná situace pro Tomáše Čelůstku se odehrála ve 34. minutě atraktivního duelu. Levonohý bek zakončoval pohotovou ránou akci Pardubic. „Vyhráli jsme souboj těsně za šestnáctkou, odkud jsem dostal balon do své levé strany a z jedné jsem bez přípravy pálil na gólmana. Hostující hráč (Havel) tečoval míč při snaze odvrátit jej do vlastní brány,“ popsal Čelůstka.

Sympatický fotbalista, který má jako vzor bráchu Ondřeje, by si za svou práci střelecký zápis zasloužil. Naposledy se ve druhé lize trefil při premiéře v dresu Opavy 2. srpna 2014, což bylo na hřišti Frýdku-Místku. I přesto, že se branky nedočkal ani tentokrát, ale náladu neztratil. 

„Já si gól stejně počítám,“ smál se. 

Zásahem se navíc postaral o důležité vyrovnání na 2:2. V dalším průběhu už Východočeši překlopili výsledek na svou stranu a slavili „hokejové“ vítězství 4:3. „Byl to krásný zápas pro oko diváka. Myslím si, že jsme podali velmi dobrý, týmový výkon. Tedy až na posledních deset minut, kdy nás Budějovice ztrestaly gólem a přežili jsme ještě jejich obrovskou šanci. Ale ve finále jsme si vítězství zasloužili. Měli jsme také velké příležitosti,“ dodal obdivovatel anglické Chelsea. 

V utkání vynikl rovněž Honza Řezníček, který v 56. minutě vstřelil třetí gól Pardubic a potvrdil vynikající jarní formu. Z hranice šestnáctky zamířil levačkou přesně k tyči. „Konečně jsem se zase gólově prosadil a pomohl týmu,“ jásal. I on byl rád, že diváci měli atraktivní podívanou. Se smíchem však dodal: „Méně záživné už to bylo pro nás!“

Do třetice, co se týče hráčů Pardubic účinkujících na stránkách Fotbalisté Exkluzivně, odehrál zápas v základní sestavě i stoper Martin Šejvl, který se se spoluhráči radoval z návratu na třetí příčku v tabulce. To je maximum pro Pardubice, neboť dvě kola před koncem soutěže už mají zajištěný postup do ligy Opava s Příbramí. 

Úspěch Slezanů na závěr ocenil Tomáš Čelůstka, jenž je v Pardubicích na hostování právě z Opavy. 

„Kluci si postup za tuto sezonu zasloužili, podávali výborné výkony. Platí to i pro opavské fanoušky, kteří tým hnali za postupem. Opava je klub, který do ligy patří,“ zdůraznil fotbalový bojovník. 

Další články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace