O projektu Kontakt


Svět fanoušků: Splněný sen na Manchesteru United

sobota, 6. 1. 2018 10:00 images/clanky/extra-kdyz-si-fanousek-splni-sen-na-united-ohromil-me-pogba-vypravi-16.jpg

Za víkend je schopný objet čtyři pět fotbalů a ještě další tři zhlédnout v televizi. Do toho s nadšením sbírá podepsané kartičky. Fotbalový fanda a fotograf Honza Zahnaš, který svými snímky pomáhá také webu Fotbalisté Exkluzivně, je díky tomu známý i mezi hráči.

Dovedete si proto představit, co pro něj znamenalo, když na konci roku zavítal na zápas Manchesteru United se Southamptonem. „Byl to pro mě splněný sen. Vždy bylo mým snem podívat se do Anglie, jelikož mám rád anglický fotbal,“ vypráví v rozhovoru EXTRA. 

Požitek měl o to větší, že Manchester United je ve světě klubem jeho srdce. „Oblíbil jsem si jej někdy v roce 2007 nebo 2008, kdy za něj ještě váleli hráči jako Ronaldo, Giggs, Scholes, v bráně chytal famózní Van der Sar a v top formě byl Rooney,“ doplnil 27letý rodák ze Zlína.


Honzo, jak dlouho jsi plánoval cestu na United?
Bylo to už delší dobu. Teď na konec roku se naskytla vhodná příležitost, protože v práci jsme měli závodní dovolenou a nemusel jsem řešit volno. Zájezd jsem si objednal někdy v říjnu, kdy jsem u jedné cestovní kanceláře uviděl nabídku. Ubytování, vstupenka a letenka mě vyšly na patnáct tisíc, ale ten zážitek byl nepopsatelný.

Takže cesta naplnila tvá očekávání?
Ano, byl to pro mě super zážitek. Na zápase jsem seděl v páté řadě, takže jsem zblízka viděl José Mourinha a hráče velkého formátu, jako jsou Mata, Rashford, Lukaku, Pogba nebo de Gea. Zaujala mě také prohlídka stadionu, kdy jsem navštívil i muzeum United. K prohlédnutí zde byly klubové trofeje či medaile za loňské vítězství v Evropské lize. Fajn bylo rovněž vidět šatnu domácích.

Kteří hráči nejvíce potěšili tvé oko?
Ohromil mě Pogba. Líbí se mi jeho práce s balonem a míče za obranu. Jen škoda, že při jednom gólu tečoval balon a byl z toho ofsajd. Mimochodem, zaujalo mě, jak ti hráči vypadají v reálu. Třeba jsem netušil, že Pogba je tak vysoký. Televize a počítač zkreslují.

Co jsi říkal na kvalitu hry, byla opravdu na TOP úrovni, jak v Česku vzhlížíme k nejlepším zahraničním soutěžím? 
Ano, zápas se hrál nahoru dolů a hráči byli o level lepší než v naší lize. 

Jaké jsi měl pocity z atmosféry, která podle mě v Anglii trochu trpí…?
Mě velmi zaujala. Například při šanci se všichni fanoušci vždycky zvedli. Také se mi líbilo, jak hlasitě uměli tým uvítat na rozcvičce. Nebo jak celý zápas fandili hosté, kterých bylo zhruba šest stovek. Navíc na stadionu nejsou žádné klece jak u nás a nedějí se nepokoje.

Přibylo něco do tvé bohaté sbírky kartiček a fotbalových suvenýrů?
Tentokrát jsem si dovezl triko s fotkou Pogby, košili s logem United a pamětní minci, na které je vyobrazen Old Trafford a z druhé strany klubový znak.

Otázka na závěr je nasnadě: Kam by ses rád podíval příště?
Rád bych navštívil utkání Manchesteru v Londýně. Zároveň bych si prohlédl město a tréninková centra londýnských klubů. 

Honzo, díky moc za rozhovor a ať se ti tvé další přání co nejdříve vyplní!

Níže najdete ve fotogalerii mnoho originálních snímků Honzy Zahnaše.


FAKTA O ZÁPASE:
Manchester United – Southampton 0:0 (hráno 30. 12. 2017 na Old Trafford)
ŽK: Lingard, N. Matič – P.-E. Höjbjerg, Hoedt, Boufal, Ward-Prowse. Rozhodčí: Pawson – Kirkup, West. Manchester United: de Gea – Young, Lindelöf, P. Jones, Shaw – N. Matič, P. Pogba (C) – Mata, Lingard, Mchitarjan (65. Martial) – R. Lukaku (14. Rashford). Trenér: Mourinho. Southampton: A. McCarthy – Stephens, Jošida (C), Hoedt, McQueen – Romeu, P.-E. Höjbjerg – Tadič (82. Lemina), Ward-Prowse, Boufal (85. Redmond) – S. Long (80. Gabbiadini). Trenér: Pellegrino. Držení míče: 55 %:45 %. Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 10:7.

Další články
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace